STRONA GŁÓWNA » Blog » Jak funkcjonują napędy do bram automatycznych?
Kategorie

Jak funkcjonują napędy do bram automatycznych?

Na rynku są dostępne urządzenia, które umożliwiają otwieranie i zamykanie bram na odległość bez konieczności fizycznego wysiłku. Dzięki nim możemy cieszyć się wygodą i bezpieczeństwem, nie martwiąc się o to, czy nasza brama jest zamknięta czy otwarta. Napędy można podzielić na kilka rodzajów, w zależności od typu bramy oraz sposobu montażu. Najpopularniejsze z nich to napędy do bram przesuwnych, skrzydłowych oraz uchylno-sekcyjnych.


Napędy do bram przesuwnych, skrzydłowych i uchylno-sekcyjnych

Napędy do bram przesuwnych stosuje się wówczas, kiedy brama porusza się równolegle do ogrodzenia. W napędach tego typu wykorzystuje się zazwyczaj silniki elektryczne, które napędzają specjalne koła pasowe lub łańcuchowe. Te z kolei są połączone z prowadnicą, na której porusza się brama. Napędy do bram skrzydłowych stosuje się w przypadku bram dwuskrzydłowych lub jednoskrzydłowych, które otwierają się na zewnątrz lub do środka posesji. Działanie tego typu napędów do bram opiera się na zamontowaniu siłowników na skrzydle bramy, które są sterowane przez silnik elektryczny.

Napędy do bram uchylno-sekcyjnych przeznaczone są do obsługi bram garażowych, które składają się z segmentów połączonych zawiasami. Działanie tego rodzaju napędów polega na podnoszeniu bramy do góry, a następnie przesuwaniu jej wzdłuż sufitu garażu. Napędy do bram uchylno-sekcyjnych wykorzystują silniki elektryczne, które napędzają bęben z łańcuchem lub pasem.

Sterowanie napędami bram automatycznych

Niezależnie od rodzaju napędu sterowanie bramą automatyczną odbywa się za pomocą pilota, przycisku ściennego, smartfona lub innego urządzenia zdalnego. W przypadku awarii zasilania większość napędów posiada funkcję awaryjnego otwierania, która umożliwia ręczne otwieranie i zamykanie bramy.


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu